Maszyna do peletu ze słomy

Maszyna do peletu ze słomy – zastosowanie peletów ze słomy 

Pellety ze słomy są szeroko stosowane w życiu codziennym. Generalnie pellety ze słomy mogą być używane jako ściółka dla zwierząt, pasza dla zwierząt oraz paliwo do ogrzewania do użytku domowego i przemysłowego.

Pellet ze słomy jako paliwo

Maszyny Peletto wytwarzają pellety ze słomy jako paliwo najczęściej spalane są w kotłach na pelety, piecach na pelety i innych urządzeniach na pelety w gospodarstwie domowym. Podczas gdy pelety ze słomy na dużą skalę zwykle współspalają się z tradycyjnymi paliwami, takimi jak węgiel, olej i inne, w dużych kotłach lub elektrowniach, fabrykach itp.

Jako pasza dla zwierząt

Pellet ze słomy może być dobrą paszą dla zwierząt. W porównaniu ze słomą pasze w peletach ze słomy mają zalety czystości, zbilansowanego żywienia, łatwego przechowywania i dłuższego okresu gwarancji jakości.

Jako ściółka dla zwierząt

Pellety ze słomy, oprócz wykorzystania jako paliwo i pasza dla zwierząt, mogą być również używane jako ściółka dla zwierząt, np. ściółka dla koni, żwirek dla kotów itp. Pellety ze słomy stosowane jako ściółka dla zwierząt są popularne w przypadku peletów ze słomy są produktami naturalnymi, bez dodatków i o wysokiej higienie. , są najlepszymi produktami na ściółkę dla zwierząt.

Czym jest słoma?

Słoma odnosi się do ogólnego określenia różnych obrzeży i łodyg roślin agro, takich jak pszenica, kukurydza, ryż, bawełna i tak dalej. Produkt fotosyntezy przetwarzany jest głównie w łodygach i obrzeżach agroroślin. W rzeczywistości słoma zawiera również obficie azot, fosfor, potas, wapń i inne składniki organiczne. Dzięki temu słoma może być wykorzystana zarówno jako surowiec do produkcji paliwa z biomasy, jak i niezbędny element przetwórstwa pasz, ponieważ jest bogata w włókno surowe (ok. 30%-40%). Pellety ze słomy charakteryzują się wysoką kalorycznością, niską wilgotnością, minimalną zawartością popiołu, długim czasem spalania oraz ochroną środowiska.

Pellety ze słomy mogą być stosowane jako paliwo alternatywne do oleju i gazu podczas spalania w odpowiednim kotle na biomasę. Pelet ze słomy, jako paliwo z biomasy, zawiera stosunkowo dużą ilość składników lotnych, co sprawia, że ​​ten rodzaj paliwa spala się bardzo efektywnie. Wartość opałowa peletów ze słomy wynosi około 18-19 MJ/kg, zawartość popiołu poniżej 3%, a wilgotność poniżej 10%, które nadają się do spalania.