Sport

Piłka nożna

Piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na świecie i jest jednym z najchętniej oglądanych sportów na świecie. Popularność piłki nożnej z biegiem czasu wzrasta, dlatego wiele osób zainteresowało się tym sportem. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie kochają piłkę nożną. To świetny sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i członkami rodziny. 

Kiedy można grać w piłkę nożną ?

Można w nią grać w dowolnym miejscu i nie wymaga dużo miejsca do gry. Pozwala także rywalizować z innymi graczami z całego świata, którzy lubią ten sport. Wiele osób lubi oglądać piłkę nożną, ponieważ ma ona wiele aspektów, które składają się na ekscytującą grę – gole, rzuty karne, faule, kartki, mecze i wiele innych elementów tej gry, która utrzymuje widzów w napięciu przez wiele godzin. Piłka nożna to sport, który ma długą historię. Pochodzi z okresu późnego średniowiecza w Anglii. Początkowo piłka nożna była rozgrywana między dwoma zespołami złożonymi z 25 graczy na otwartym polu, przy użyciu owalnej piłki. Celem gry było zdobycie przez graczy bramki poprzez kopnięcie lub skierowanie piłki do bramki drugiej drużyny. Piłka nożna została wprowadzona jako alternatywna nazwa futbolu federacyjnego w Wielkiej Brytanii w 1848 roku. Pierwszy międzynarodowy mecz odbył się w 1872 roku i stał się popularny wśród brytyjskich robotników w porze lunchu, dając im możliwość wyładowania frustracji przy jednoczesnym zachowaniu aktywności i rywalizacji. .

Zasady gry w piłkę nożną 

Zasady gry w piłkę nożną były stopniowo zmieniane przez różne instytucje, aż na początku ubiegłego wieku osiągnęły współczesną formę. Piłka nożna to sport zespołowy, w który grają dwie drużyny złożone z jedenastu graczy na prostokątnym boisku z bramką na każdym końcu. Piłka nożna to sport uprawiany na całym świecie. Zasady gry są prawie wszędzie podobne, ale są pewne różnice. Piłkę można kopać lub uderzać pięścią dowolną częścią ciała z wyjątkiem rąk i ramion. Gracz z największą liczbą bramek na koniec czasu wygrywa.  Piłka nożna jest znana jako futbol federacyjny w większości krajów anglojęzycznych, ale jest również znana jako piłka nożna w niektórych innych krajach, w tym w Australii, Kanadzie i Nowej Zelandii.

Lista najważniejszych rzeczy, które należy wiedzieć o grze w piłkę nożną:

– Celem jest zdobycie większej liczby bramek niż przeciwnik.

– Bramki są zdobyte, gdy piłka wpada do siatki po kopnięciu lub uderzeniu głową przez zawodnika z własnej połowy boiska.

– Wygrywa drużyna, która zdobędzie więcej bramek.

– Zawodnicy mogą podawać tylko nogami, nie rękami ani głową.

– Zawodnik będący w posiadaniu musi utrzymać posiadanie przez trzy sekundy przed podaniem lub otrzymaniem podania od innego gracza.