pozycjonowanie stron w Krakowie

Pozycjonowanie stron w Krakowie – SEO optymalizuje wrażenia użytkownika

Doświadczenie użytkownika jest kluczowym elementem SEO i ważnym czynnikiem rankingowym Google. Search Engine Journal wyjaśnia: „Google nauczył się, jak interpretować korzystne lub niekorzystne wrażenia użytkownika, a pozytywne wrażenia użytkownika stały się kluczowym elementem sukcesu witryny”.

Bądź odpowiedzią na pytania klientów

Użytkownik Google oczekuje, że w ciągu kilku chwil otrzyma odpowiedź na swoje pytanie. Odwiedzający, który wejdzie na stronę i spotka się z kiepskimi doświadczeniami użytkownika – takimi jak niekompatybilność z urządzeniami mobilnymi lub lawina wyskakujących okienek – prawdopodobnie opuści stronę w ciągu kilku sekund. Wysokie współczynniki odrzuceń informują Google, że strona internetowa nie jest wartościowa dla użytkownika, co często skutkuje niższymi pozycjami w rankingu. 

Płatne reklamy w wyszukiwarkach (PPC) i SEO dobrze ze sobą współpracują. Rankingi witryn na szczycie płatnych wyników wyszukiwania i wśród rankingów organicznych na pierwszej stronie zapewniają konsumentom dodatkowe możliwości odwiedzenia Twojej witryny i zwiększają wiarygodność marki. Ponadto dane SEO można wykorzystać do informowania i optymalizacji strategii PPC.

SEO zwiększa sukces PPC

Podczas gdy wysokiej jakości SEO często zapewnia znaczący wpływ na biznes już w pierwszym roku, wysiłki SEO będą się nasilać z czasem, prowadząc do lepszych wyników przez kilka lat. W rzeczywistości wielkość wyników SEO i ROI odpowiadają budżetowi, nakładowi pracy i poświęconemu na to czasowi. Jeśli firma SEO obiecuje natychmiastowe wyniki, bądź ostrożny. Wdrożenie przemyślanej strategii SEO – takiej jak tworzenie treści i optymalizacja na stronie – oraz opanowanie algorytmu Google wymaga poświęcenia czasu. Aby zobaczyć najlepsze wyniki włączenia SEO do swojej strategii marketingu cyfrowego, przygotuj się na postrzeganie SEO jako inwestycji o niezwykłym, długoterminowym zwrocie.

Żyjemy w niezaprzeczalnie cyfrowej erze. Organizacje, które chcą stworzyć wpływową markę, powinny być widoczne w sieci. Jeśli jednak nie jesteś na pierwszej stronie, prawdopodobnie nie zdobywasz kliknięć ani nie promujesz swojej marki nikomu. Dzisiaj optymalizacja pod kątem wyszukiwarek ma kluczowe znaczenie dla dobrze prosperującej tożsamości marki.