Proces złomowania i kasacji pojazdów Gdańsku

Proces złomowania pojazdu jest usuwanie pojazdu z drogi i jego usuwanie w sposób przyjazny dla środowiska. Można to zrobić, zabierając pojazd do złomowania lub rozkładając go i recykling części. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie zeskrobali swoje pojazdy. Może to być tak, ponieważ pojazd nie jest już używany lub może być tak, że właściciel chce się go pozbyć.

Kasacja pojazdów w Gdańsku musi być przeprowadzona w sposób odpowiedzialny

Bez względu na powód, ważne jest, aby upewnić się, że pojazd jest złomowany w sposób odpowiedzialny za środowisko. Pierwszym krokiem w złomowaniu pojazdu jest usunięcie z niego wszystkich płynów. Te płyny mogą być szkodliwe dla środowiska, jeśli nie są odpowiednio usuwane. Po usunięciu wszystkich płynów pojazd można zabrać do złomowania.
Na złomie pojazd zostanie zdemontowany, a części zostaną poddane recyklingowi. Metal z pojazdu zostanie stopiony i ponownie wykorzystany, aby stworzyć nowe produkty. Szkło i plastik z pojazdu również zostaną poddane recyklingowi. Po demontażu pojazdu zostanie on zmiażdżony i zagęszczony.

Transport pojazdu do kasacji na złomowisko w Gdańsku

Proces ten ułatwia transport pojazdu na wysypisko śmieci. Po wysypisku wysypiska pojazd zostanie pochowany i z czasem rozkłada się. Złapanie pojazdu to odpowiedzialny za środowisko sposób pozbycia się starego lub uszkodzonego samochodu. W Stanach Zjednoczonych samochód jest złomowany co 33 sekundy. Jest tak według nowego raportu Agencji Ochrony Środowiska (EPA), który stwierdził, że w 2015 r.
9 milionów pojazdów pasażerskich zostało złomowanych. Średni wiek tych pojazdów wynosił 11 lat. Raport wykazał również, że liczba pojazdów pasażerskich stale rośnie od 2000 r. , Ale tempo wzrostu spowolniło w ostatnich latach.

Kasacja pojazdów w Gdańsku w liczbach

W 2015 r. Na drodze około 269 milionów pojazdów pasażerskich, czyli około 84 pojazdów na każde 1000 osób w Stanach Zjednoczonych. EPA przypisuje zwiększoną liczbę zeskrobanych pojazdów do wielu czynników, w tym wielkiej recesji, co doprowadziło do zmniejszenia sprzedaży nowych samochodów, oraz wzrostu średniego wieku pojazdów na drodze.
Agencja zauważa również, że liczba przejechanych mil pojazdów (VMT) pozostaje stosunkowo płaska od 2004 r. , Nawet w miarę wzrostu ludności i gospodarki. Proces złomowania pojazdu polega na usunięciu pojazdu, który nie pasuje do celu z publicznej autostrady.