chirurg stomatolog

Chirurg stomatolog – popularne typy zabiegów

Wielokrotnie, gdy dentysta wspomina o operacji stomatologicznej, spotyka się z powszechną paniką i strachem ze strony pacjentów. Chodzi o to, że chirurgia stomatologiczna jest bolesną i kosztowną procedurą. Jednak wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że chirurgia stomatologiczna jest bardzo powszechna i obejmuje procedury, które dotyczą schorzeń, na które cierpi i cierpi wiele osób. Każdy pacjent jest inny i każdy przypadek jest odpowiednio traktowany. W większości przypadków chirurgia stomatologiczna jest uważana za procedurę ambulatoryjną, a pacjenci mogą powrócić do normalnej aktywności w ciągu kilku dni.

Leczenie kanałowe

Kanały korzeniowe są powszechnie uważane za najczęstszy rodzaj chirurgii stomatologicznej. Każdego roku leczy się miliony zębów, oszczędzając wiele zębów przed ekstrakcją i uwalniając od bólu i wrażliwości. Kanały korzeniowe są zazwyczaj bezbolesne i niezwykle skuteczne w leczeniu bólu.

Pod szkliwem zęba znajduje się miękki rdzeń zwany miazgą zębową, który zawiera naczynia krwionośne, zakończenia nerwowe i tkankę. Kiedy ząb ulega próchnicy, bakterie wnikają do zęba i uszkadzają miazgę. Zakażona miazga powoduje ból zębów, sporadyczny obrzęk i potencjalny ból szyi lub szczęki. Chirurg może to leczyć, usuwając zepsutą część zęba i usuwając zainfekowaną miazgę.

Implanty stomatologiczne

Implanty dentystyczne zmieniły sposób, w jaki ewoluowała stomatologia w ciągu ostatnich 25 lat. Implanty zastępują korzeń lub korzenie zęba. Służą do mocowania koron do kości szczęki za pomocą tytanu i stopu tytanu. Metale te są używane, ponieważ są lekkie i biokompatybilne – co oznacza, że ​​nie są odrzucane przez organizm. Implanty dentystyczne są używane do zastępowania zębów z powodu próchnicy, choroby, raka jamy ustnej lub wielu przyczyn, takich jak palenie tytoniu lub alkoholizm.

Implanty dentystyczne to dłuższy proces chirurgii dentystycznej, który zapewnia prawidłowe zespolenie kości przed przymocowaniem zęba. Implanty wymagają procedury tworzenia kanałów w kości szczęki, aby implanty mogły być dopasowane w bliskim kontakcie z kością. Zwykle potrzebują od dwóch do sześciu miesięcy, aby kość zrosła się, zanim będą mogły założyć odbudowę zęba (korona lub most) w celu zakończenia procesu.

Ekstrakcja zęba mądrości

Ekstrakcja zęba mądrości to usunięcie czterech dorosłych zębów znajdujących się w tylnym dolnym i górnym kąciku ust. Są to ostatnie (trzecie) zęby trzonowe, zwykle w wieku od 17 do 25 lat. Gdy zęby mądrości nie mają miejsca na wzrost, mogą zostać zaklinowane i powodować ból, infekcje jamy ustnej lub inne problemy z zębami.