Przecinarki taśmowe

Przecinarki taśmowe – charakterystyka 

Piła taśmowa, jak sugeruje nazwa tej maszyny, to piła składająca się z ciągłej metalowej taśmy zwanej brzeszczotem piły taśmowej, która porusza się na dwóch kołach obracających się w tej samej płaszczyźnie. Piła taśmowa składa się z okrągłego i ząbkowanego ostrza stalowego i może być stosowana do obróbki drewna, metalu i różnych innych surowców.

Do czego służy przecinarka taśmowa?

Piłę taśmową awexim.pl można wykorzystać do wykonywania cięć prostych, nieregularnych lub zakrzywionych, w zależności od elastyczności bocznej i szerokości taśmy. Piły taśmowe są najczęściej wykorzystywane do wykonywania nieregularnych cięć. Dzięki równomiernie rozłożonemu obciążeniu zębów piły taśmowe są w stanie zapewnić równomierne cięcie. Źródłem energii dla tych pił taśmowych może być jedno z wielu źródeł, takich jak wiatr, para lub energia elektryczna. Energia elektryczna jest obecnie najbardziej preferowanym źródłem zasilania.

Zazwyczaj poziome piły taśmowe są maszynami montowanymi na podłodze, które są wykorzystywane do zadań takich jak proste cięcie litej stali, rur i innych surowców o dziwnych kształtach. Piły taśmowe w poziomych piłach taśmowych są również napędzane silnikiem elektrycznym. Do napędzania silnika zastosowano mechanizm paska i koła pasowego. Mechanizm ten stwarza miejsce na regulację prędkości ostrzy w dyskretnych krokach zgodnie z wymaganiami.

Rodzaje pił taśmowych

Istnieją różne sposoby klasyfikacji pił taśmowych, które można zobaczyć również gdzie indziej. Najbardziej podstawowym i ogólnym podziałem pił taśmowych jest ich mechanizm mocowania, zgodnie z którym istnieją dwa rodzaje pił taśmowych, pionowe i poziome.

Pozycja cięcia uzębionej stalowej tarczy w pionowej piłze taśmowej jest pionowa. Ogólnie rzecz biorąc, typowa pionowa piła taśmowa jest napędzana silnikiem elektrycznym za pośrednictwem mechanizmu przekładni pasowej. Pasek tworzy tutaj miejsce na regulację prędkości ostrza. Stalowy brzeszczot w pionowej piłze taśmowej obraca się po stałym torze między kołem napinającym, które jest zamontowane nad stołem roboczym, a kołem napędowym, które jest zamontowane pod stołem roboczym, które wcina się w boki materiału wyjściowego.

Aby wykonać cięcie w kolbie, kolba jest przesuwana w kierunku ostrza. Stół można przechylać od przodu do tyłu lub na boki, aby umożliwić cięcie pod kątem. Cięcie wewnętrzne jest również możliwe w pionowych trakach taśmowych, ponieważ maszyna może spawać własne ostrza.