Przecinarka precyzyjna

Przecinarka precyzyjna – metody cięcia

W metalograficznych maszynach do cięcia ściernego metoda cięcia na sucho służy do cięcia prętów, rur, betonu, półfabrykatów, murów i innych. Tarcze do cięcia na sucho mają zazwyczaj płaski kształt, bez zębów i sztywnych rowków. Cięcie na mokro jest najczęściej stosowane do stali nierdzewnej, metali i stopów egzotycznych. Krążące chłodziwo w maszynie przepływa ze stałą prędkością 5 galonów na minutę, aby utrzymać niską temperaturę cięcia podczas procedury. Metoda cięcia na mokro jest stosowana do wysokiej jakości cięć na mokro w metalurgii. Precyzyjne noże metalograficzne służą do cięcia materiałów, aby były bardziej odpowiednie pod względem rozmiaru do testowania próbek.

Precyzyjność urządzeń

Precyzyjne frezy metalograficzne są idealne dla użytkowników potrzebujących cięcia delikatnych części lub materiałów bez deformacji. Ogólnie rzecz biorąc, precyzyjne piły wolnoobrotowe działają z tarczą o średnicy poniżej 8 cali (200 mm) za pomocą diamentowej tarczy tnącej. Wbudowany system recyrkulacji chłodziwa ma na celu zapobieganie przegrzaniu urządzenia.

Metalografie pik oferuje szereg przystępnych cenowo precyzyjnych urządzeń do cięcia metalograficznego, które spełniają określone wymagania dotyczące cięcia. Systemy przecinarek metalograficznych GenCut są wyposażone w najwyższy poziom dokładności cięcia i posiadają przyjazny dla użytkownika interfejs ułatwiający obsługę. Dzięki naszym nożom ściernym i precyzyjnym można dostosować próbki o różnych rozmiarach.

Precyzyjne piły wolnoobrotowe są wyposażone w system recyrkulacji chłodziwa, który zapobiega przegrzaniu. Wszystkie stosowane materiały eksploatacyjne do przecinarek metalograficznych są dostępne na życzenie operatora.

Metalografia

Metalografia to badanie struktury fizycznej i składników metali, zazwyczaj przy użyciu mikroskopii.

Powierzchnię próbki metalograficznej przygotowuje się różnymi metodami cięcia, szlifowania, polerowania i trawienia. Po przygotowaniu jest często analizowany za pomocą mikroskopii optycznej lub elektronowej. Używając wyłącznie technik metalograficznych, wykwalifikowany technik może identyfikować stopy i przewidywać właściwości materiałów. Przygotowanie mechaniczne jest najpowszechniejszą metodą przygotowania. Do usuwania materiału z powierzchni próbki stosuje się coraz drobniejsze cząstki ścierne, aż do uzyskania pożądanej jakości powierzchni. Oferuje kompletną linię maszyn do mechanicznego przygotowania próbek do analizy metalograficznej, aby spełnić różne wymagania dotyczące jakości, wydajności i odtwarzalności.