odkurzacz basenowy ciśnieniowy

Jak działa odkurzacz basenowy ciśnieniowy? 

Ogon zamiatarki na ciśnieniowym urządzeniu do czyszczenia basenu pomaga w czyszczeniu, ponieważ pomaga usuwać drobne zanieczyszczenia ze ścian i dna basenu oraz do worka filtracyjnego urządzenia do czyszczenia basenu. Wszelkie uporczywe zanieczyszczenia, które nie zostaną zassane przez urządzenie czyszczące, zostaną usunięte przez urządzenie czyszczące po stronie ciśnieniowej, dzięki czemu mogą zostać zebrane przez system filtracji basenu.

Jak działają ssące urządzenia do czyszczenia basenów?

Ssące urządzenia do czyszczenia basenów VivaPool.pl są najczęściej używanymi automatycznymi urządzeniami do czyszczenia basenów i są najbardziej ekonomiczne. Zobaczysz je w większości basenów i są czule nazywane przez wielu „pełzakami basenowymi”.

Wykorzystując przefiltrowaną wodę do wytworzenia ssania, ten typ urządzenia do czyszczenia basenów porusza się samodzielnie po przypadkowej ścieżce, wspomagany przez koła pod korpusem. Ponieważ nie ma czujników, czasami mogą utknąć, dlatego są wyposażone we wbudowane zawory zapasowe, które wytwarzają krótki impuls siły, aby przenieść odkurzacz w nowe miejsce.

Najnowsza technologia czyszczenia

Jak sama nazwa wskazuje, ten rodzaj środka do czyszczenia basenu wykorzystuje ssanie do usuwania zanieczyszczeń z wody w basenie. Odkurzacz po stronie ssącej jest podłączony do skimmera basenowego lub dedykowanej linii ssącej za pomocą węża. Następnie woda przepływa przez ten przewód ssący do pompy basenowej. Pompa basenowa odbiera to, co odkurzacz odessał i odfiltrowuje zanieczyszczenia przed wysłaniem czystej wody z powrotem do basenu.

Deflektor kół pomaga urządzeniu czyszczącemu basen po stronie ssącej poruszać się po basenie, a nawet manewrować w ciasnych zakrętach. Kolejną cechą, która pozwala tego typu automatycznemu czyszczeniu skutecznie czyścić basen, są listwy rolkowe. Pomagają utrzymać ssanie podczas pokonywania nierównych powierzchni, dopasowując się do kształtu przeszkody. 

Jedną z najbardziej pomocnych specyfikacji robota sprzątającego jest to, że wie, gdzie się udać bez udziału człowieka. Dzieje się tak dzięki wbudowanym czujnikom z robotami czyszczącymi basen, które mogą mapować cały basen. Czujniki te mogą zobaczyć, gdzie w basenie znajdują się zakręty, spadki, a nawet schody. Czujniki pomagają w bezpiecznym prowadzeniu odkurzacza po basenie, ale mogą również wykrywać duże zanieczyszczenia w basenie, powiadamiając odkurzacza, gdzie ma się udać dalej.