pompa ciepła basenowa

Dlaczego pompa ciepła basenowa jest lepsza od słonecznego ogrzewania wody? 

Temperatura wody w basenie może znacznie spaść po kilku dniach pochmurnej pogody, co może odstraszyć najtwardsze dzieci. 90% nieogrzewanych basenów jest używanych tylko przez 3 miesiące w roku, od grudnia do lutego! W tym artykule przedstawię moją profesjonalną opinię, dlaczego uważam, że pompa ciepła jest lepsza niż słoneczne ogrzewanie basenu!

Jak ogrzać wodę w basenie?

Głównym i jedynym powodem ogrzewania basenu jest cieszenie się nim przez cały (prawie) rok. Stare metody ogrzewania (w stylu czajnika elektrycznego) były bardzo drogie i nieskuteczne, szybko do 2021 roku, a pompy ciepła są zdecydowanie najbardziej ekonomicznymi opcjami ogrzewania prawie każdego basenu. Dzięki jeszcze większemu postępowi technologicznemu możesz podłączyć pompę ciepła do instalacji słonecznej na swoim dachu, praktycznie za darmo! Więc kiedy słońce świeci na twój dach, twój basen jest zasilany i ogrzewany przez cały dzień. Odwiedź: https://sklep.vivapool.pl/pl/c/Pompy-ciepla/17.

Solarne ogrzewanie basenu zajmuje drugie miejsce po pompach ciepła. Chociaż instalacja jest stosunkowo droga, w całym okresie eksploatacji systemu może być opłacalna. Systemy słoneczne wykorzystują paski lub panele rur kolektorowych, które są montowane na dachu, a woda z basenu jest przez nie pompowana w sposób ciągły (w wolnym tempie). Nadal może podgrzewać wodę w basenie, jeśli jest pochmurno, ale nie do zwykle pożądanej temperatury, jak w przypadku pełnego słońca. Jeśli będą kolejne pochmurne dni, Twoja temperatura spadnie. Należy zauważyć, że do obsługi systemu ogrzewania słonecznego wymagana jest również dodatkowa „pompa basenu słonecznego”, co stanowi dodatkowy koszt energii elektrycznej.

Jak działają basenowe pompy ciepła?

Pompy ciepła nie są w rzeczywistości zasilane energią słoneczną, ale ich działanie polega na pobieraniu ciepła i wilgoci z powietrza, podobnie jak klimatyzator z cyklem odwrotnym. Ponieważ większość pomp ciepła może wytworzyć 5 razy więcej ciepła niż zużywa energii, jest to znacznie bardziej wydajna metoda niż pompowanie wody wokół dachu. Pompy ciepła mogą być również instalowane na ziemi i wymagają niewielkiej przestrzeni, dzięki czemu idealnie nadają się do ustawienia na małym podwórku lub małym basenie. Ta metoda wymiany ciepła ze źródeł odnawialnych okazała się najbardziej wydajną formą ogrzewania basenu. Zapewniają najlepszą w swojej klasie wydajność, aby utrzymać ciepło basenu wtedy, gdy tego potrzebujesz, dzięki czemu Twój ogród stanie się oazą, o której marzysz.