pompa ciepła basenowa

Jak długo pompa ciepła basenowa nagrzewa wodę?

Czas nagrzania basenu zależy od wielkości urządzenia i wydajności grzewczej, im większa grzałka (kW), tym szybciej podgrzeje basen. Zawsze zalecamy zwiększenie rozmiaru pomp ciepła, ponieważ będą one bardziej wydajne, pracując z połową wydajności (zwłaszcza inwertery), niż mniejsze pompy pracujące z pełną wydajnością. Odpowiednio dobrany grzejnik powinien doprowadzić basen do pożądanej temperatury w ciągu 10 godzin lub mniej w najzimniejszym okresie pożądanego sezonu grzewczego.

Jak długo działa basenowa pompa ciepła?

Większość marek wysokiej jakości będzie miała 2 – 5 lat gwarancji w zależności od modelu i specyfikacji. Unikalibyśmy wszelkich grzejników z 12-miesięczną gwarancją, są to znane jako „tańsze” urządzenia powszechnie spotykane w serwisie eBay i na platformach handlowych. Jest bardzo mało części lub wsparcia posprzedażowego dla tych jednostek. Jeśli jesteś przygotowany na inwestycję, upewnij się, że wybierasz markę wysokiej jakości. Naszą rekomendacją jest Water TechniX i rozwinę to poniżej.

Pompy ciepła mają wbudowane termostaty monitorujące temperaturę basenu, po osiągnięciu temperatury pływania pompa ciepła jest automatycznie dławiona, wraca do pracy dopiero gdy temperatura basenu spadnie o 1 stopień poniżej temperatury zadanej. Wszystkie inwerterowe pompy ciepła z tą technologią pozwalają na obniżenie prędkości i wyższą wydajność.

Jaka jest najniższa temperatura, w której pompa ciepła może pracować?

Pompy ciepła mogą zwykle działać do 0 stopni, a niektóre mogą pracować znacznie poniżej -10 stopni, to znowu jest seria pomp ciepła Madimack. W tych niskich temperaturach znajdziesz „odszranianie”, które jest procesem mającym na celu ochronę grzejnika przed zamarznięciem w bardzo niskich temperaturach. Jest to proces automatyczny, w którym zawór zwrotny uwalnia ogrzany czynnik chłodniczy ze sprężarki z powrotem do skraplacza, aby zapobiec jego zamarzaniu.

Temperatury we wszystkich basenach będą się różnić w ciągu roku, głównie w nocy, ponieważ temperatura otoczenia również spada. Idealnie byłoby, gdyby wszystkie baseny były przykryte, nie tylko w celu utrzymania ciepła w wodzie, ale także w celu zatrzymania parowania i marnowania wody (uzupełnianie basenu) oraz pomagają zapobiegać przedostawaniu się zanieczyszczeń do basenu, gdy z niego nie korzystasz. Kolejną zaletą przykrycia basenu jest to, że użycie przykrycia, gdy basen nie jest używany, drastycznie zmniejszy rozmiar wymaganej pompy ciepła i dodatkowo obniży koszty operacyjne z powodu ciepła zatrzymywanego w wodzie w wyniku użycia koca.