Turystyka i hotelarstwo

Park Narodowy Bryce Canyon

Park Narodowy Bryce Canyon to park narodowy w południowo-środkowej części Stanów Zjednoczonych. Został założony w 1890 roku i zajmuje powierzchnię 647 030 akrów.  Park Narodowy Bryce Canyon jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych. Co roku przyciąga ponad dwa miliony turystów i od 1979 roku został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Gdzie dokładnie znajduje się Park Narodowy Bryce Canyon ?

Bryce Canyon to park narodowy w południowym stanie Utah. Znajduje się w pobliżu miasta Bryce i zawiera jedne z najbardziej spektakularnych krajobrazów w Ameryce Północnej. Park jest także domem dla wielu różnorodnych zbiorowisk roślinnych, w tym tundry alpejskiej, lasów sosnowo-jałowcowych, pustynnych łąk, mieszanych lasów iglastych i lasy łęgowe / zarośla. Wysokie wzniesienie parku zapewnia niższe temperatury niż na niższych wysokościach, ponieważ znajduje się powyżej Wielkiego Podziału Basenu. W związku z tym Bryce Canyon otrzymuje mniej opadów niż inne części Utah i Nevady, które znajdują się poniżej podziału. Park zajmuje obszar 645 mil kwadratowych (1687 km2) po wschodniej stronie Płaskowyżu Kolorado i rozciąga się na północno-zachodnią Arizonę. Bryce Canyon został założony 24 listopada 1923 r., kiedy prezydent Warren G. Harding podpisał ustawę o utworzeniu parku, proklamując z upoważnienia ustawy o starożytności przez sekretarza spraw wewnętrznych USA Raya Lymana Wilbura i prezydenta Calvina Coolidge’a.

Jakim miejscem jest Park Narodowy Bryce Canyon ?

Park Narodowy Bryce Canyon to piękne i malownicze miejsce do odwiedzenia. Park znajduje się w południowo-zachodniej części stanu Utah w Stanach Zjednoczonych. Zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na swoje formacje geologiczne i naturalne piękno. Park Narodowy Bryce Canyon to jeden z najpopularniejszych parków narodowych w USA, odwiedzany każdego roku przez ponad dwa miliony osób! Park Narodowy Bryce Canyon słynie z kolorowych klifów z piaskowca, dziwnych formacji skalnych i pięknych widoków. Park powstał w wyniku erozji Bryce Creek, która wyrzeźbiła kanion, który jest teraz wypełniony wodospadami i pięknymi basenami. Park Narodowy Bryce Canyon odwiedziło wiele znanych osób, w tym John Wesley Powell, Mark Twain, Theodore Roosevelt i Ansel Adams. W parku skały Bryce Canyon składają się głównie z osadowych warstw piaskowca i wapienia. Park Narodowy Bryce Canyon ma wiele do zaoferowania tym, którzy go odwiedzają, od naturalnego piękna po muzea i zabytki, które można znaleźć w granicach parku. Park Narodowy Bryce Canyon to płaskowyż z różnorodnymi cechami geologicznymi, w tym kaniony i kaniony szczelinowe, które zostały wyrzeźbione przez erozję wietrzną i wodną na przestrzeni milionów lat. Obszar ten jest domem dla wielu różnych roślin i zwierząt, w tym łosi, jeleni, owiec bighorn, lwów górskich, rysiów rudych i orłów przednich.