Turystyka i hotelarstwo

Mount Rushmore National Monument

Mount Rushmore National Monument to góra w Black Hills w Dakocie Południowej. Jest to hołd złożony czterem prezydentom Stanów Zjednoczonych: George’owi Washingtonowi, Thomasowi Jeffersonowi, Theodore’owi Rooseveltowi i Abrahamowi Lincolnowi. Mount Rushmore został stworzony przez urodzonego w 1867 roku Gutzona Borgluma. Prace nad projektem rozpoczął w 1927 roku, a ukończył go pięć lat później.

Kiedy  Mount Rushmore National Monument został uznany za pomnik narodowy ?

Mount Rushmore National Monument został uznany za pomnik narodowy, a od 1925 roku jest miejscem rzeźby pamiątkowej. Mount Rushmore National Monument to góra w Black Hills w Południowej Dakocie.  Mount Rushmore National Monument to ciekawe miejsce do odwiedzenia i poznania historii Ameryki. Istnieje wiele różnych faktów dotyczących pomnika, których możesz nie znać. Oto kilka interesujących faktów:

– W 1885 roku twarz Jerzego Waszyngtona została dodana do Mount Rushmore po jego śmierci w 1832 roku.

– Kamieniołom Mount Rushmore został znaleziony na ziemi wodza Indian amerykańskich Wielkiej Stopy.

– Pierwotnie pomnik miał nosić nazwę „Wodzowie”, ale później zmieniono go na „Czterech prezydentów”.

– W 1939 roku prezydent Franklin D. Roosevelt kazał wyrzeźbić swoje popiersie w górze.

Czym jest Mount Rushmore National Monument ?

Mount Rushmore National Monument to górska rzeźba wyrzeźbiona w granitowej ścianie Mount Rushmore w Black Hills w Południowej Dakocie. Rzeźba przedstawia czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych: Jerzego Waszyngtona, Thomasa Jeffersona, Theodore’a Roosevelta i Abrahama Lincolna. Pomnik narodowy Mount Rushmore to amerykańska ikona kultury, którą od momentu powstania w 1927 roku odwiedziły miliony turystów z całego świata. Pomnik stał się symbolem demokracji i wolności w Ameryce. Pomnik narodowy Mount Rushmore został pierwotnie wymyślony przez Gutzona Borgluma, który chciał stworzyć pomnik swojego niedawno zmarłego syna, Lincolna Borgluma. Pomnik narodowy Mount Rushmore to pomnik znajdujący się w Black Hills w Dakocie Południowej w Stanach Zjednoczonych. Honoruje czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych, którzy są uważani za największych przywódców Ameryki. Pomnik został pierwotnie wymyślony przez Gutzona Borgluma, który wyrzeźbił także twarze Mount Rushmore. Pomnik został ukończony przez jego syna Lincolna Borgluma i jego wnuka z Mount Rushmore Memorial Commission. Pomnik składa się z czterech 60-stopowych (18 m) rzeźb każdego prezydenta: Jerzego Waszyngtona na szczycie; pod nim Thomas Jefferson; Abraham Lincoln po lewej; i Theodore Roosevelt po prawej stronie. Pomnik narodowy Mount Rushmore symbolizuje ideę, że ludzi nie definiuje wygląd fizyczny, ale osobowość i wkład w społeczeństwo.