Odtrucie alkoholowe – Wrocław

Odtrucie alkoholowe – Wrocław – co jest objawem alkoholizmu?

Gdy człowiek staje się zależny, nabywanie i spożywanie alkoholu staje się ich priorytetem numer jeden, na którym każda inna odpowiedzialność jest na drugim miejscu. Często prowadzi to do tego, że osoba rozwija tolerancję na alkohol, co oznacza, że potrzebuje coraz większych ilości, aby odczuć jego skutki. Powoduje również uzależnienie fizyczne, w którym objawy odstawienia występują, gdy osoba próbuje ograniczyć lub przestać pić. fizyczne objawy alkoholizmu mogą być różne u osób uzależnionych od alkoholu, ale istnieją pewne skutki uboczne, których doświadczy prawie każdy alkoholik.

Alkoholizm: fizyczne znaki ostrzegawcze

Istnieje wiele fizycznych oznak nadużywania alkoholu i mogą się one różnić w zależności od osoby. Poniżej wymieniliśmy niektóre z najczęstszych objawów fizycznych:

  1. Niechlujny wygląd – higiena osobista i pielęgnacja mogą przestać być priorytetem. Osoba może również mieć słabą skórę i zmęczone oczy w wyniku odwodnienia i braku snu, które często są związane z nadużywaniem alkoholu. Mogą pachnieć alkoholem z poprzedniej nocy lub mieć „otwieracz oczu”, aby powstrzymać fizyczne objawy odstawienia rano.
  2. Albo tyjesz, albo chudniesz – alkoholizm może mieć duży wpływ na apetyt osoby. Mogą stracić uczucie głodu lub nie mieć już ochoty na jedzenie, ponieważ skupiają się na alkoholu. Alternatywnie, mogą pragnąć pokarmów wysokotłuszczowych, ponieważ alkohol wytwarza żelaninę, hormon zwiększający głód.
  3. Zaczerwienienie twarzy, zwłaszcza nosa i policzków – na twarzy występuje wiele oznak alkoholizmu, w tym rozszerzone naczynia krwionośne, które powodują zaczerwienienie twarzy. Na dłuższą metę te naczynia mogą się nadmiernie rozszerzać, prowadząc do pajączków na skórze.
  4. Powtarzające się infekcje i owrzodzenia skóry (ropnie) – gdy alkohol osłabia układ odpornościowy, może to narazić osobę na większe ryzyko infekcji. Alkohol wysusza skórę – nasza naturalna obrona przed patogenami – może to również prowadzić do powtarzających się infekcji skóry.
  5. Ból lub rozstrój żołądka – osoby z alkoholizmem mogą rozwinąć nadżerkowe zapalenie żołądka, w którym ściera się wyściółka żołądka. Może to spowodować krwawienie z żołądka lub rozwój wrzodów.

Jeśli martwisz się fizycznymi oznakami alkoholu i wpływem alkoholu na twoje życie lub życie kogoś, na kim ci zależy, nadszedł czas, aby poszukać pomocy. Nasze zabiegi są dostosowane do indywidualnych potrzeb, gdzie każda osoba otrzymuje opiekę potrzebną do skutecznego powrotu do zdrowia. Niezależnie od tego, czy wymagana jest detoksykacja, rehabilitacja stacjonarna czy terapia ambulatoryjna, upewnimy się, że dana osoba ma pomocną dłoń, której potrzebuje.